-10%
Arcoroc Dricksglas 27 cl Norvege 6-pack
Innehåll: 6 stycken glas
Läs mer
✓
30 dagars öppet köp
·
Returnera enkelt
★ Trustpilot
★★★★★
4.4
- Stapelbart
- Fullhärdat glas
- Exta resistent
- Hög härdighet mot stötar
- Tål värmevariationer på 130 grader
Stapelbart dricksglas i fullhärdat glas, ett starkt och extra resistent glas perfekt för den professionella verksamheten. Glaset har en hög härdighet mot stötar, upp till 5 gånger tåligare än glas som inte är härdat. Dricksglaset tål värmevariationer på 130 grader.
Specifikationer:
- Art. nr: 60440
- EAN-kod: 0026102604403
- Mått: 72 x 72 x 114 mm
- Nettovikt: 0.219 kg
- Material: Härdat glas, stapelbar
- Tillverkningsland: FR
- Varumärke: Arcoroc
- Enhet: st
Specifikationer
| Artikelnummer (SKU) | 60440 |
| Tillverkare | Arcoroc |
| Varumärke | Arcoroc |
| EAN | 0026102604403 |
| Längd | 7,2 cm |
| Bredd | 7,2 cm |
| Höjd | 11,4 cm |
| Färg | Ofärgad |
| Material | Glas |
| Vikt | 0,219 kg |
| Tillverkningsland | Frankrike |
| Säkerhetsinformation |