Vind Collection Tillberga x Josefin Lustig Fåtölj
Upplev bekvämlighet och stil med Tillberga fåtölj i grått boucletyg och svart stål.
Läs mer
Vind Collection Tillberga x Josefin Lustig Fåtölj
Med Tillberga fåtöljen från Josefin Lustig-kollektionen kan du enkelt förhöja mysfaktorn i ditt vardagsrum. Denna fåtölj har en generös sits och ett mjukt ryggstöd, ackompanjerat av rundade armstöd som skapar en bekvämlighet utöver det vanliga. Klädd i elegant grått boucletyg och med ben av svart stål, erbjuder fåtöljen både stil och komfort.
Placerad intill en soffgrupp eller som en fristående inredningsdetalj, blir fåtöljen ett härligt blickfång i alla rum. De nordiska formerna och nostalgiska designen gör den lätt att matcha med din övriga inredning.
Specifikationer
| Varumärke | Vind |
| Montering behövs | Ja |
| Färg | Svart, Mörk grå |
| Material | Boucle, Foam, Plywood, Polyester, Stål |
| Dyna ingår | Ja |
| Mått | 87 x 83 x 95 cm |
| Total höjd | 83 cm |
| Total bredd | 95 cm |
| Total djup | 87 cm |
| Sitthöjd | 40 cm |
| Sittbredd | 80 cm |
| Sittdjup | 60 cm |
| Nettovikt | 16,50 kg |