WOOOD NILS Sängbord/Sidobord Trä Mörkbrun
Elegant och funktionellt sängbord i mörkbrun MDF med lekfull design och praktisk förvaring.
Läs mer
WOOOD NILS sängbord/sidobord är en perfekt kombination av lekfull design och praktisk funktionalitet. Tillverkat i högkvalitativ mörkbrun MDF, erbjuder detta bord både ett slätt och robust utförande. Det unika, synliga trä- och ådringsmönstret ger möbeln en naturlig känsla som smälter in i alla rum.
Bordet har ett rymligt lådfack och ett öppet fack, vilket ger dig möjligheten att både snyggt visa upp och förvara dina ägodelar. Tack vare dess luftiga design är det idealiskt som sängbord vid sängen eller som sidobord bredvid din favoritfåtölj.
Underhållet är enkelt: torka med en torr eller lätt fuktad trasa och undvik starka rengöringsmedel. Bordet levereras i ett paket och är enkelt att montera med medföljande instruktioner. Använd gärna möbeltassar för att skydda ditt golv.
Specifikationer
| Varumärke | WOOOD |
| Artikelnummer | 374156-D |
| Material | MDF |
| Färg | Mörkbrun |
| Vikt | 3.25 kg |
| Höjd | 54 cm |
| Bredd | 36 cm |
| Djup | 30 cm |
| Benhöjd | 32 cm |
| Antal hyllor | 1 |
| Maxbelastning | 15 kg |